23. března od 19 hod - Činoherní studio Ústí nad labem
Společnost New Style Company vyhlásila, podobně jako v jiných zemích, i v České republice soutěž s názvem I Love Depeche Mode, tedy soutěž o největšího fanouška skupinyDepeche Mode v Česku. První cena je skutečně lákavá - setkání s frontmanem kapely Davidem Gahanem na jeho ranči v Texasu. Do lesního hotelu Družba, kde se soutěž koná, se však sjíždí pouze hrstka účastníků, z nichž někteří k sobě mají velmi blízké vztahy... A soutěž může začít. Čtvrtou premiéru sezóny 2006/2007 v Činoherním studiu režíruje hostující Thomas Zielinski (který zde již režíroval Bambuškův Písek), v hlavní roli uvidíte také hostujícího Marka Taclíka , který se do ČS vrací po více než deseti letech. V dalších rolích současné komedie se můžete těšit na Natašu Gáčovou, Zuzanu Onufrákovou, Martu Vítů, Jiřího Černého, Jaroslava Achaba Haidlera či Kryštofa Rímského.
Kostýmy: Lukáš Kuchinka, scéna: Andrej Ďurik, hudba: Petr Kružík, dramaturgie: Johana Součková a Vladimír Čepek, režie: Thomas Zielinski.
Hrají: Nataša Gáčová, Zuzana Onufráková, Marta Vítů, Jiří Černý, Jaroslav Achab Haidler, Kryštof Rímský, Marek Taclík.
Motto
Jen málo hudebních kapel má tak věrné fanoušky jako Depeche Mode. Byť fanouškem Depeche Mode znamená většinou i životní styl.
Pozoruhodným jevem v 80. letech byla "kulturní válka" mezi depešáky a metalisty. Naštěstí se neprojevovala násilím, šlo ale o dvě vyhraněné mládežnické subkultury, rozpoznatelné na první pohled. Depešáci měli v oblibě černou barvu, upravenost a eleganci. K jejich znakům patřily vyčesané a tužidlem vytvarované vlasy. Uniformou metalistů byly modré džínové bundy s nášivkami a odznaky, bílé tenisky a dlouhé vlasy. Depešáci rebelovali proti bezbarvé realitě aristokratickou nadneseností, metalisti živočišnou divokostí. Depešáci považovali metal za "primitivní". Metalisti tehdy každou hudbu se syntetizátorovými zvuky brali jako "disko" - a vzhledemk tomu, že jiné kapely neměly tak snadno rozeznatelné fanoušky, depešáci to odnesli i za ně.