Pro každého nebe

Osm komorních dramat osobité autorky (*1919) psaných původně jako rozhlasové hry. Osm dialogů, jak je sama autorka nazývá, vznikalo v průběhu celé druhé poloviny dvacátého století a představují autorku jako vášnivou diskutérku, která má na věci jasný názor: Svým nosem se dotýkáme zrcadla, v němž se odráží naše lidské slabosti, pochybnosti, touhy a pokrytectví.

Texty přítomné v tomto vydání byly vybrány z původních rukopisných verzí a jejich řazení navrhl nakladatel. Ve shodě se současnými edičními zásadami plně zachováváme autorský ráz jazyka a jeho grafickou podobu přizpůsobujeme platným Pravidlům českého pravopisu.
U jednotlivých textů uvádíme v závorce přibližnou dobu jejich vzniku; kromě dvou výjimek byly všechny odvysílány jako rozhlasové hry: Sestra (napsána pravděpodobně kolem roku 1949), Ta vteřina (kolem roku 1944; později jako televizní hra), Pro každého nebe (1990-91; cena Prix Bohemia, rozhlasové adaptace v Německu a Slovinsku, zdramatizováno mj. Staromestským divadlom v Košicích), Superkočka (1993), Třetí planeta (kolem roku 1952), Zajatec (1968), Triumf Razumova (kolem roku 1962; nerealizováno, původně část zamýšlené trilogie pro ČST Brno), Ostrov slušných lidí (1993, z cyklu pseudopohádek ze 70. let).

předmluva Ludvík Kundera
fotografie na obálce Miro Švolík

1. vydání 2003, DOTISK, 170 stran, váz.

189 Kč , ISBN: 80-85935-45-7

Koupit

Autor: Legátová Květa

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Legátová Květa Pro každého nebe 2003

časopis RAKETA

RAKETA 28 / O psaní

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety