Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 156.00
156.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

ILEGÁLNÍ VZTAHY - Jan Malinda (DOTISK)

Příběh ze současnosti.
Jsme generace odsouzená k frustraci z nekonečného množství možností. Naše rodiče drtilo, že se směli posunovat pouze jako vagónky na neperspektivní tovární vlečce. Naši generaci paradoxně deprimuje, že nás žádné koleje nesvírají a že si můžeme jezdit off-road, kdekoliv se nám zlíbí. Oni marně hledali smysl života v uspěchaných manželstvích, my ho lovíme na googlu. Životní rytmus opustil uzavřený kruh zemědělské jistoty jaro-léto-podzim-zima, svištíme na nekonečném tobogánu příležitostí. Vyhraje ten, kdo umře bohatší.

Chodíte spolu pět let. Kamarádi si pořizují hypotéky a děti, jen vy ještě ne. Protože se bojíte. Dospělosti. Už se nemilujete, ale nedokážete se ani rozejít. Smysl má jen váš klub. Jenže fotbalová Bohemka zmizí z ligy, zemře. Pak si vzpomenete na bráchu, který žije za oceánem, kdesi v Americe. Jako ilegál. A tak dáte v práci výpověď. A koupíte si letenku...

Vydává LABYRINT v edici pro nové texty Labyrint Fresh, 180 s.
Maloobchodní cena 195 Kč
(sleva 20%)


Jan Malinda (*1982 v Mělníku) Po maturitě na gymnáziu se živil jako skladník v papírnách, portýr, tazatel terénních výzkumů či doplňovač zboží v hypermarketu a současně vystudoval žurnalistiku na FSV UK. V roce 2005 strávil několik měsíců v Tennessee (USA). Nyní pracuje jako reportér Magazínu MF DNES. Dosud vydal dvě novely Lepší než prstem do oka (2002) a Polopravdy, čtvrtpravdy a celolži (2003). Žije střídavě v Praze a v Litoměřicích, fandí fotbalovému týmu Bohemians 1905.
« zpět