Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 239.00
239.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

HOLANDSKÁ ČÍTANKA

Antologie přináší reprezentativní výběr z prozaické tvorby jedenácti současných nizozemsky píšících autorů – z nichž někteří jsou prostřednictvím překladů už českému čtenáři známí (Arnon Grunberg, Tommy Wieringa, Hafid Bouazza, Robert Vuijsje), jiní na své objevení v českém kontextu teprve čekají (Abdelkader Benali, Khalid Boudou, Stephan Enter, Esther Gerritsenová, Ronald Giphart, Said El Haji, Franka Treurová).

Jak je z výčtu jmen autorů patrné, tato literatura věrně reflektuje pestrou kulturní a sociální realitu současného Nizozemska, kde se potkávají a prolínají vlivy multikulturalismu s mentalitou blahobytem unavené generace mladých Nizozemců.
Každá ukázka v nizozemském originále je zrcadlově doplněna českým překladem a autorským medailonem a kompletní bibliografií českých překladů z nizozemštiny za období 1990–2010. Kniha je určena jak studentům a zájemcům o nizozemský jazyk, tak těm, kdo vyhledávají kvalitní současnou beletrii.

Osmý svazek edice „Gutenbergových čítanek“ ze světových literatur vychází ve spolupráci s kulturním časopisem Labyrint revue.

Editorka: Veronika ter Harmsel Havlíková
230 stran, váz.
Maloobchodní cena 299 Kč
(sleva 20%)
« zpět