Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 156.00
156.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

JAK VOJÁK OPRAVUJE GRAMOFON - Saša Stanišić

Aleksandar vyrůstá v malém bosenském městě Višegrad a jeho největším darem je schopnost čarovat a vyprávět příběhy. Místní obyvatelé mu k tomu dávají dost podnětů, podobně jako členové vlastní rodiny: dědeček Slavko na stranických schůzích cituje pohádku o Červené karkulce, teta Tajfun se podobá přírodní katastrofě, prababička miluje americké westerny a tasí vidličku rychleji než voják pistoli, maminka pracuje jako politická poradkyně…

Burleskní a tragikomický román o výjimečném dětství v časech, kdy člověk usíná v míru a probouzí se do války, o brutální ztrátě důvěrného světa, ale i o nezlomné víře v sílu vyprávění. Kniha plyne jako troufalá řeka Drina, kterou se malý Aleksandar kdysi pokusil přeplavat.

Z německého originálu Wie der Soldat das Grammophon repariert přeložil Tomáš Dimter.
foto na obálce Carl de Keyzer / Magnum Photos
1. vyd. 2011, váz. 296 s.
Maloobchodní cena 195 Kč (sleva 20%)
Původní cena 295 Kč

AUTOR:

Saša Stanišić se narodil v roce 1978 ve Višegradu v bývalé Jugoslávii, dnešní Bosně a Hercegovině. Od čtrnácti let žije v Německu. Vystudoval Německý literární institut v Lipsku a od roku 2001 pravidelně přispívá do antologií, sborníků a týdeníků. Je autorem několika povídek, esejů, rozhlasových her. Jeho románový debut Jak voják opravuje gramofon (1996) mu vynesl mimo jiné Cenu publika v rámci prestižní Ingeborg-Bachmann-Preis v Klagenfurtu nebo nominaci na Německou knižní cenu. Román byl přeložen do třiceti jazyků.
« zpět