Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 156.00
156.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

NECHTĚL JSEM BÝT LENINEM - Dora Čechova

Jsou věci, které se nemění. Místa, prožitky a gesta se stálou platností. Povídkový soubor Nechtěl jsem být Leninem přináší Rusko v krystalické podobě, jak ho známe z velké literatury, čtivý střet klasiky a současné šedi, honosné minulosti a banální přítomnosti, tužeb a životní reality. V luxusním mrakodrapu na Karamyševském, v šachtách Metra 2 i na dače v Zagorsku, tam všude nachází Dora Čechova ty, jejichž životy probíhají jinak, než zamýšleli. Tichý smutek, humor, lehká nostalgie a neomylná schopnost přežít. Povídky se širokou duší.

1. vyd. Labyrint 2012, váz. 150 s.
Maloobchodní cena 195 Kč
(sleva 20%)
ISBN 978-80-87260-32-6


Citát ze záložky knihy:
Živila jsem se jako společnice. Nebyla jsem dívka na jednu noc. Nejsem typ, který muže zaujme na první pohled. Mám krátké tmavé vlasy, spíš chlapecký hrudník, a dávno mi už není dvacet. Nemám touhu ani schopnost zakládat rodinu, přestože muže obdivuji a svým způsobem i miluji. Nicméně všichni, kteří kdy stáli o moji společnost a vraceli se, aby znovu a znovu platili za společné chvíle, tvrdili, že v sobě mám nesnadno objevitelné, ale ztišující kouzlo.
Nevím, co měli na mysli. Možná můj cynismus, snad povznesenost nad všechny ženské starosti či schopnost pohlížet na vztahy pragmaticky.


(Mrakodrap na Karamyševském)
« zpět