Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 196.00
196.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

NANOBOOK - Mardoša a Milan Cais // DOTISK

Mardoša & Milan Cais: NANOBOOK Křehký příběh internetového věku. Autory knihy jsou nerozluční kamarádi Mardoša (1974, text) a Milan Cais (1974, ilustrace), zakladatelé skupiny TATA BOJS. Do milostného trojúhelníku – iTom, Eliška a dívka zahalená přezdívkou 90/60/90 – vstupuje rozporuplný profesor docent Tečka, ředitel Centra pro výzkum a aplikaci nanogamie, který nejen nemocným pomáhá a odstraňuje z jejich těl nakažlivé viry, ale je rovněž posedlý touhou odstraňovat „přebytečné jedince“, kteří jsou podle něj „viry společnosti“. Digitální psík Hal (který se zatoulal) je ovšem postavou zcela kladnou… V Nanobooku je prozaicky zpracován příběh, jenž je v písních vyprávěn také na studiovém albu skupiny Tata Bojs Nanoalbum (2004). Kniha vyšla v překladu do švédštiny ve Stockholmu v nakladatelství Aspekt (2012). 160 stran, ilustrováno, pevná vazba, ISBN 978-80-85935-54-6 Nový dotisk zcela rozebraného 1. vydání,
Maloobchodní cena 245 Kč
(sleva 20%)
= o knize napsal: Josef Chuchma (MF DNES) Je to sympatická a vtipná prózička. Ani sci-fi, ani pohádka, ani realistická vyprávěnka. Je to o soudobou českou realitu opřená a fantazií (nikoliv antiutopismem, futurismem či technologickým vizionářstvím) nadýchnutá záležitost. Nanobook je daleko věrohodnější než štosy ukoptěných „vážných“ próz, jejichž autoři avizují velikou kritičnost a otevřenost – a pak zjistíte, že jste nuceni sledovat popisný exhibicionismus. o knize vizuálně: skladba Léčitel (z Nanotour) / Tata Bojs & Jiří Schnitzer http://www.youtube.com/watch?v=F6vB1YXKDQY Mardoša (*1974) je spoluzakladatelem (1987) hudební skupiny Tata Bojs, s níž vydal mj. úspěšná alba Futuretro, Biorytmy a Nanoalbum. Kromě písňových textů publikoval sloupky a fejetony v Rock&Popu, Lidových novinách a Mladém světě. Knižně debutoval útlým svazkem Cool v plotě (Velárium, České Budějovice 1995).

Milan Cais (*1974) je absolventem AVU. Působí jako výtvarník (projekty např. Noční hlídač - Goethe institut Praha, expozice 20. století pro České Muzeum Hudby v Praze, ceny Maxim 99, Žlutá ponorka 99 a Óčko 2003, výstavy - Helsinky, Moskva, Káhira atd.), scénograf, zpěvák, textař, bubeník a producent Tata Bojs.

« zpět