Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 212.00
212.00
Množství:
tisk
Jan Šmíd | GUTENBERG - knihy

OBRÁZKY Z PAŘÍŽE - Jan Šmíd

OBRÁZKY Z PAŘÍŽE - obálka
Obrázky z Paříže jsou literárně-cestopisným pohledem na francouzskou metropoli. Kniha nemá charakter turistického průvodce, ostatně autor připouští, že během celého roku, kdy v Paříži pobýval, nebyl ani jednou na Eiffelovce a úspěšně ignoroval i další slavné pamětihodnosti. Zavede nás však na místa, která on považuje za půvabná a mnohé z nich pro čtenáře objeví. Poznáte, že Paříž je městem malebných zákoutí, fascinujících detailů, luxusních bulvárů i úzkých středověkých uliček. Dočtete se o slavných postavách města, ale i o obyčejných lidech. Jan Šmíd parafrázuje větu E. Hemingwaye, který dal městu hold svou krásnou knihou Pohyblivý svátek a tvrdí, že kdo jednou mohl alespoň chvíli žít v Paříži, tak ho to poznamená na celý život.

Knihu provázejí barevné snímky renomovaného fotografa Jana Šibíka (Reflex) a přes padesát ilustrací Martiny Skaly, které dodávají vtip, něhu a eleganci.

Kniha vyšla v prosinci 2005 v nakladatelství Gutenberg. Dotisk na jaře 2006. ISBN 80–86349–22–5, 190 stran, vázané vydání,
Maloobchodní cena 265 Kč
(sleva 20%)
« zpět