právě vychází - Michael Stavarič: Mrtvorozená Eliška Frankensteinová

Oceňovaná existenciální detektivka o bezduché dokonalosti. Autor svým formálně dokonalým, rytmizujícím textem ironicky zpřesňuje proslulou větu, že "peklo jsou ti druzí". Překlad a doslov Radka Denemarková.


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/doc/www.labyrint.net/www/stranky.php on line 430

Mrtvorozená Eliška Frankensteinová je oceňovaná existenciální detektivka o bezduché dokonalosti. Autor svým formálně dokonalým, rytmizujícím textem ironicky zpřesňuje proslulou větu, že „peklo jsou ti druzí“. Peklo jsou totiž ti nejbližší. Eliška vášnivě ráda prodává byty. Občas některý z nich vyhoří. Nikdo neví proč. Ani hlavní vyšetřovatel, který se zamiluje do Elišky a spolu s ním začínají do dívčina života prosakovat střípky z rodinné historie, nikdy neobjasněná úmrtí, nikdy nepoznaná láska. Ke zvířatům, k lidem, láska k vlastnímu dítěti. Jak to, že si Eliška na nic nevzpomíná?

Přeložila a doslov napsala Radka Denemarková.
Vydává nakladatelství Labyrint, 170 stran, váz. 225 Kč
ISBN 978-80-87260-06-7

 

„Romanopisec Michael Stavarič je vzrušující objev na literární scéně. Co je to vlastně „stillborn“? Kriminální román i příběh o lásce? Především mimořádně silný portrét ženy!“ Der Tagesspiegel

Michael Stavarič je rakouský spisovatel a překladatel českého původu. Narodil se v roce 1972 v Brně, když mu bylo sedm, rodina emigrovala do Rakouska. Vystudoval bohemistiku a publicistiku ve Vídni. Živil se jako novinář a sekretář bývalého velvyslance a prezidenta mezinárodního centra PEN klubu Jiřího Gruši. Za román „stillborn“ (2006) obdržel rakouskou knižní cenu Buch Preis.


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/doc/www.labyrint.net/www/stranky.php on line 430

časopis RAKETA

RAKETA 18 / Na zdraví

Projekty

RAKETA  - časopis RAKETA - FACEBOOK RAKETA - instagram

Doporučujeme

Raketa DARUJ RAKETU LABSHOP Labyrint / Facebook