tisková zpráva: Shaun Tan - laureát Ceny Astrid Lindgrenové

Australský spisovatel, výtvarník a filmař Shaun Tan (1974) se stal letošním laureátem mezinárodní Ceny Astrid Lindgrenové, udělované za výjimečné počiny na poli literatury pro děti. ... V nakladatelství Labyrint vyjde v říjnu 2011 u příležitosti festivalu KomiksFest! jeho grafické opus magnum THE ARRIVAL. ...

Tisková zpráva: Shaun Tan - laureát Ceny Astrid Lindgrenové

 

Australský spisovatel, výtvarník a filmař Shaun Tan (1974) se stal letošním laureátem mezinárodní Ceny Astrid Lindgrenové, udělované za výjimečné počiny na poli literatury pro děti. Cena je dotována částkou 5 milionů švédských korun (cca 550 tisíc euro). Tan je držitelem mnoha ocenění, naposledy získal Cenu akademie Oscara za krátký animovaný film podle vlastní knihy The Lost Thing letos na konci února.

 

V nakladatelství Labyrint vyjde v říjnu 2011 u příležitosti festivalu KomiksFest! jeho grafické opus magnum THE ARRIVAL. V příběhu, vyprávěném pouze v obrazech a beze slov, se otec mladé rodiny vydává na svou nejbolestivější, ale zároveň i nejdůležitější cestou v životě – opouští domov, aby v neznámém novém světě pro své blízké vybudoval lepší budoucnost.

Mezi autory, kteří Shauna Tana ovlivnili, uvádí rodák z australského Perthu mj. i česko-amerického výtvarníka Petra Síse.

''

časopis RAKETA

RAKETA 20 / Film

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety