Dora Čechova: Nechtěl jsem být Leninem

povídkový soubor Nechtěl jsem být Leninem přináší Rusko v krystalické podobě, jak ho známe z velké literatury, čtivý střet klasiky a současné šedi, honosné minulosti a banální přítomnosti, tužeb a životní reality...

Dora Čechova: Nechtěl jsem být Leninem

Jsou věci, které se nemění. Místa, prožitky a gesta se stálou platností. Povídkový soubor Nechtěl jsem být Leninem přináší Rusko v krystalické podobě, jak ho známe z velké literatury, čtivý střet klasiky a současné šedi, honosné minulosti a banální přítomnosti, tužeb a životní reality. V luxusním mrakodrapu na Karamyševském, v šachtách Metra 2 i na dače v Zagorsku, tam všude nachází Dora Čechova ty, jejichž životy probíhají jinak, než zamýšleli. Tichý smutek, humor, lehká nostalgie a neomylná schopnost přežít. Povídky se širokou duší.

váz. 150 s. 195 Kč, ISBN 978-80-87260-32-6

videovizitka ke knize

''

(produkce Labradorfilm, střih a režie David B.S., video, 3:10 min, 2012)

Citát ze záložky knihy:
Živila jsem se jako společnice. Nebyla jsem dívka na jednu noc. Nejsem typ, který muže zaujme na první pohled. Mám krátké tmavé vlasy, spíš chlapecký hrudník, a dávno mi už není dvacet. Nemám touhu ani schopnost zakládat rodinu, přestože muže obdivuji a svým způsobem i miluji. Nicméně všichni, kteří kdy stáli o moji společnost a vraceli se, aby znovu a znovu platili za společné chvíle, tvrdili, že v sobě mám nesnadno objevitelné, ale ztišující kouzlo.
Nevím, co měli na mysli. Možná můj cynismus, snad povznesenost nad všechny ženské starosti či schopnost pohlížet na vztahy pragmaticky.
(Mrakodrap na Karamyševském)

časopis RAKETA

RAKETA 20 / Film

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety