Právě vychází - Jacob se odhodlá milovat

Catalin Dorian Florescu: Jacob se odhodlá milovat

Románový epos líčí barvité a dramatické osudy rodiny lotrinských kolonistů v rumunském Banátu v širokém záběru od třicetileté války po první polovinu 20. století. Autor zde vykresluje člověka jak rozpolcenou bytost, již žene vpřed touha a strach. Do detailů, a přitom se spádem evokuje krutý archaický svět, který nás děsí, ale jenž dovede být i krásný a něžný. Pro sedláky jsou v tomto světě půda, pole a majetek vším. Neváhají obětovat cokoli, jen aby si je udrželi – dokonce i své nejbližší. S touto křehkou a zároveň napínavou knihou dostáváme do rukou dech beroucí koncentrát středoevropských dějin, s jejich válkami, diktaturami i deportacemi. Je to živý obraz světa, který stále nedošel pokoje.

 

 

Catalin Dorian Florescu se narodil v roce 1967 v Temešváru. Rumunsko opustil s rodiči v roce 1982 a od té doby žije v Curychu, kde vystudoval psychologii. Šest let pracoval v oblasti léčby drogových závislostí. Od roku 2001 působí jako spisovatel, dosud vydal pět románů, ale publikuje také eseje, povídky a články v německy psaných novinách a antologiích. Za nejnovější román Jacob se odhodlá milovat získal autor v roce 2011 Švýcarskou knižní cenu.

 

Z německého originálu Jacob beschließt zu lieben přeložila Jitka Nešporová.

328 stran, váz., 325,- Kč, ISBN 978-80-87260-56-2

vydává Labyrint

 

 

Catalin Dorian Florescu se svým románem katapultoval do předních řad německy psané literatury… Málokdo dovede vyprávět s takovou intenzitou, smyslností a vřelostí.

(Frankfurter Allgemeine Zeitung)

 

Rozený vypravěč, který ve své zběsilé narativní jízdě předvádí dějiny násilí a zrady, chudoby a pustošení, hladu a žízně.

(Neue Zürcher Zeitung)

časopis RAKETA

RAKETA 19 / Kolo

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety