RAKETA v Olomouci

Naše putovní výstava zavítá opět na Moravu, tentokrát do Olomouce. Proběhne od 9. 3. ? 9. 4. 2017 v prostoru CAFÉ 87, pořádá MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ Olomouc.

RAKETA

9. 3. – 9. 4. 2017
MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ | CAFÉ 87 

Nová výstava nese lapidární název Raketa. Samotný titul odkazuje ke stejnojmennému dětskému časopisu, který vydává pražské nakladatelství Labyrint. Výstava představí práce z okruhu výtvarníků, kteří s časopisem pravidelně spolupracují. 

Na vernisáži promluví básnířka, redaktorka a pravidelná přispěvatelka tohoto významného časopisu Milada Rezková. Její knihy Doktor Racek jede na prázdniny a Doktor Racek – cesta kolem světa za 31 písmen, které výtvarně doprovodil další z pravidelných přispěvatelů Rakety Lukáš Urbánek, si získaly řadu ocenění. 

Mezi další významné autory, kteří určují výtvarný ráz Rakety a kteří budou zastoupení na výstavě, jsou renomovaní mladí výtvarníci Jana Šrámková, Ondřej Horák, Jiří Franta a David Böhm, Daniela Olejníková, Marie Urbánková a spousta dalších. 

Marie Urbánková také povede v rámci výstavy rodinný workshop, který se chystá na 1. dubna do ateliéru Muzea moderního umění. 

Revue Labyrint

Labyrint revue č. 35-36 / téma: Nový voyeurismus

Projekty

RAKETA  - časopis RAKETA - FACEBOOK RAKETA - instagram

Doporučujeme

Raketa DARUJ RAKETU LABSHOP Labyrint / Facebook