Ženy, které potřebují muže

Dora Čechova:

Ženy, které potřebují muže

 

Devět neobyčejných příběhů obyčejných žen, které si občas dílem náhody, jindy vlastním přičiněním tak trochu šlapou po štěstí. A jejich muži více či méně dobře zvolení mnohdy překvapí nečekanou šlechetností, nebo naopak zas prostou hrubostí. Autorka líčí osudy hrdinek vždy s malou sondou do minulosti, kde ve vzpomínkách nacházíme prameny jejich budoucích rozhodnutí. Přitom se dotýká témat osamělosti, krize identity, nostalgie po domově, vztahů rodičů a dětí a v neposlední řadě lásky. 

 

232 stran, váz., 295 Kč

Nakladatelství Labyrint

ISBN 978-80-88378-11-2

 

 

Dora Čechova

(1971) Česká spisovatelka s ruskými kořeny. Na FAMU vystudovala obor scenáristika, na Konzervatoři Jaroslava Ježka tvorbu textu a scénáře. Debutovala v nakladatelství Labyrint kritiky oceňovanou knihou Nechtěl jsem být Leninem (2012), na níž navázala další sbírkou povídek Padaná letní jablka (2015). Je také autorkou knižního rozhovoru Život a sochy Olbrama Zoubka. Její povídky vyšly v překladech maďarsky, německy, španělsky a ukrajinsky. S rodinou žije nedaleko Prahy.

 

 

CITÁT:

„Dora Čechova ještě věří ve velké příběhy a na malé ploše je vypráví sympaticky a úsporně. Její texty jsou literárně poctivé a důmyslné drobné a úhledné stavby o křehkosti lidských pout, které se na rozdíl od těchto pout nikdy nezhroutí a v nichž je radost se čtenářsky na chvíli zabydlet.“ — Ivana Myšková

 

295 Kč , ISBN: 978-80-88378-11-2

Koupit

Autor: Čechova Dora

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Čechova Dora Nechtěl jsem být Leninem 2012
Čechova Dora Padaná letní jablka 2015
Čechova Dora Ženy, které potřebují muže 2021

časopis RAKETA

RAKETA 28 / O psaní

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety