Nanobook

Mardoša & Milan Cais:

NANOBOOK

 

Křehký příběh internetového věku. 
Autory knihy jsou nerozluční kamarádi Mardoša (1974, text) a Milan Cais (1974, ilustrace), zakladatelé skupiny TATA BOJS. Do milostného trojúhelníku – iTom, Eliška a dívka zahalená přezdívkou 90/60/90 – vstupuje rozporuplný profesor docent Tečka, ředitel Centra pro výzkum a aplikaci nanogamie, který nejen nemocným pomáhá a odstraňuje z jejich těl nakažlivé viry, ale je rovněž posedlý touhou odstraňovat „přebytečné jedince“, kteří jsou podle něj „viry společnosti“. Digitální psík Hal (který se zatoulal) je ovšem postavou zcela kladnou… 

 

V Nanobooku je prozaicky zpracován příběh, jenž je v písních vyprávěn také na studiovém albu skupiny Tata Bojs Nanoalbum (2004). Kniha vyšla v překladu do švédštiny ve Stockholmu v nakladatelství Aspekt (2012).

 

160 stran, ilustrováno, pevná vazba

Nový dotisk zcela rozebraného 1. vydání

245 Kč , ISBN: 978-80-85935-54-6

Koupit

Recenze:

o knize napsal:

Josef Chuchma (MF DNES)

Je to sympatická a vtipná prózička. Ani sci-fi, ani pohádka, ani realistická vyprávěnka. Je to o soudobou českou realitu opřená a fantazií (nikoliv antiutopismem, futurismem či technologickým vizionářstvím) nadýchnutá záležitost. Nanobook je daleko věrohodnější než štosy ukoptěných „vážných“ próz, jejichž autoři avizují velikou kritičnost a otevřenost – a pak zjistíte, že jste nuceni sledovat popisný exhibicionismus.

o knize vizuálně:

skladba Léčitel (z Nanotour) / Tata Bojs & Jiří Schnitzer

http://www.youtube.com/watch?v=F6vB1YXKDQY

Autor: Mardoša

Autor: Cais Milan

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Mardoša, Cais Milan Nanobook 2004

časopis RAKETA

RAKETA 28 / O psaní

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety