Jacob se odhodlá milovat

Románový epos líčí barvité a dramatické osudy rodiny lotrinských kolonistů v rumunském Banátu v širokém záběru od třicetileté války po první polovinu 20. století. Autor zde vykresluje člověka jak rozpolcenou bytost, již žene vpřed touha a strach. Do detailů, a přitom se spádem evokuje krutý archaický svět, který nás děsí, ale jenž dovede být i krásný a něžný. Pro sedláky jsou v tomto světě půda, pole a majetek vším. Neváhají obětovat cokoli, jen aby si je udrželi – dokonce i své nejbližší. S touto křehkou a zároveň napínavou knihou dostáváme do rukou dech beroucí koncentrát středoevropských dějin, s jejich válkami, diktaturami i deportacemi. Je to živý obraz světa, který stále nedošel pokoje.

Z německého originálu Jacob beschließt zu lieben přeložila Jitka Nešporová.

vydává Labyrint

328 stran, váz.

Objednat se slevou 20%

zlevněno na 195 Kč

295 Kč , ISBN: ISBN 978-80-87260-56-2

Koupit

Recenze:

Nádherná kronika lotrinské kolonizace rumunského Banátu obsahuje na každé stránce literární nebo myšlenkovou perlu či dechberoucí obraz zašlých časů s jejich přitažlivostí i krutostí. (...) Koncentrát příběhů, který lze číst znovu a znovu. Florescu je od prvního řádku naléhavým, skoro zběsilým vypravěčem a jeho hrdinové téměř pohádkovými bytostmi.

hodnocení: 90 %

(Klára Kubíčková, MF Dnes, 31.5.2013)

Catalin Dorian Florescu se svým románem katapultoval do předních řad německy psané literatury… Málokdo dovede vyprávět s takovou intenzitou, smyslností a vřelostí.

(Frankfurter Allgemeine Zeitung)

 Rozený vypravěč, který ve své zběsilé narativní jízdě předvádí dějiny násilí a zrady, chudoby a pustošení, hladu a žízně.

(Neue Zürcher Zeitung)

Autor: Florescu Catalin Dorian

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Florescu Catalin Dorian Jacob se odhodlá milovat 2013

časopis RAKETA

RAKETA 28 / O psaní

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety