Rudo / komiksové povídky

Vysoce zábavná kniha, jejíž nekorektní černý humor se pohybuje na škále od duchaplné woodyallenovské ironie až po absurditu a sarkasmus kultovního komiksu Red Meat. Jazyk existenciálně laděných kreslených povídek pracuje s ironií i nadsázkou a je zacílen na čtenáře s vyšším kulturním povědomím.

Hlavní postavou je třicetiletý stoik a sociopat Rudo, který většinu svého času tráví se svými třemi přáteli ze střední školy a hraním sól na imaginární kytaru. V jednotlivých příbězích hledá odpovědi na věčné otázky: Existuje bůh? K čemu je nám literatura? Jaký smysl má život? Co bude po smrti? Na rozdíl od svých vrstevníků nachází jasné a stručné odpovědi, které ho však deprimují ještě víc.

 

250 stran, formát 19 × 250 cm, šitá vazba V4

395 Kč , ISBN: 978-80-87260-65-4

Koupit

Recenze:

„Lehce mystické, mírně vulgární, velmi humorné a vysoce intelektuální komiksové povídky o převážně nezdařených vztazích a sexu.“

Pavel Mandys, iLiteratura.cz

„Kombinace single-městský intelektuál-třicátník je od prvních filmů Woody Allena zárukou chytrého černého humoru. Přesně takový je i Rudo. Černobílý komiks s expresivní linkou zaručuje, že se čtenář bude smát po celou cestu do nevysněné práce nedoprovázen vysněným partnerem.

Respekt, 51/2015

„Rudo je inteligentní a zábavný sociopat. Co u něj není v citech, je v rozumu. A právě na tom Majlingův komiks stojí – na proudu Rudových perfektně střižených replik, kterými se strefuje buď do vlastních řad, nebo do zbytku světa. Jako v dobře napsaném sitcomu.“

Radim Kopáč, Host, 6/2015

„Rudův humor je černý jako sako číšníka v Intercontinetalu.“

Štefan Švec, Salon Práva, 19. 12. 2016

Autor: Majling Daniel

V edici: Labyrint KOMIKS

Galerie - Rudo

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Majling Daniel Rudo / komiksové povídky 2015
Majling Daniel Ruzká klazika 2018
Majling Daniel Zóna 2020

časopis RAKETA

RAKETA 28 / O psaní

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety