Průvodce neklidným územím

Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015)

Ondřej Horák, Jiří Franta & David Böhm

Jaké tajemství skrývá slavný Chudý kraj Maxe Švabinského? Který umělec přijde ve válce o ruku, a přesto se stane světoznámým fotografem? Kdo jsou dva proslulí architekti, kteří u nás během jednoho roku postaví dvě výjimečné stavby? Který malíř maluje svůj nejslavnější obraz rovných padesát let? Kdo z našich výtvarníků inspiruje japonského režiséra k natočení Godzilly? Který český grafik změní způsob telefonování v Americe? A jak to, že znají obyvatelé Londýna tak dobře život v moravských Bedřichovicích?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v této výpravné publikaci, která jedinečně kombinuje text, ilustraci a komiks. Její autoři – Ondřej Horák a duo výtvarníků Jiří Franta & David Böhm – vás provedou neklidným územím českého výtvarného umění od roku 1900 až do současnosti. Po oceňovaném titulu „Proč obrazy nepotřebují názvy“ přichází nakladatelství Labyrint s další výjimečnou knihou, která srozumitelným a zábavným způsobem přibližuje komplikovaný svět moderního umění.

250 stran, velký formát 240×330, pevná vazba V8, 

Vydává nakladatelství Labyrint, 

795 Kč , ISBN: 978-80-87260-84-5

Koupit

Recenze:

„Velká publikace Průvodce neklidným územím zachycuje české výtvarné umění v období 1900–2015 způsobem, který vyráží dech.“

Alena Slezáková, idnes.cz, 4. 12. 2016

 

„V českých domácnostech obvykle obstarává úvod do výtvarného umění jedenáct objemných svazků José Pijoana – nový průvodce výtvarným uměním nabízí cestu lehčím krokem.“

Petr Vizina, Události v kultuře, ČT24, 2. 12. 2016

 

„Horák předvedl krásný um, jak podat informace zábavně a s fokusem na to důležité. Pryč padá hutná omáčka, která od kunsthistorických knih tolik lidí odrazuje, jde se rovnou a bez šolíchání k jádru věci. Jasně a zábavně. (…) Reprezentativní kus každé knihovničky.“

Ondřej Pešek, fanzine.topzine.cz, 24. 12. 2016

 

„Publikace zaujme především starší děti, které ocení zejména její komiksovou část. Příběh Mikuláše a jeho sestry Emy, včetně jejich živě formulovaných rozmluv s babičkou a dědou při návštěvě galerie, lze ale chápat i jako inspirativní návod pro dospělé, jak s dětmi o umění hovořit.“

Lucie Štůlová Vobořilová, advojka.cz, 26/2016

Autor: Horák Ondřej

Autor: Franta Jiří & Böhm David

V edici: Magnus Art

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Okamura Osamu, Franta Jiří & Böhm David Město pro každého 2020
Horák Ondřej , Franta Jiří Proč obrazy nepotřebují názvy 2014
Horák Ondřej , Franta Jiří & Böhm David Průvodce neklidným územím 2016
Horák Ondřej , Šeda Vojtěch Průvodce neklidným územím II 2018
Horák Ondřej , Šťastná Lucie Průvodce neklidným územím III 2021

časopis RAKETA

RAKETA 40 / Slavnostní číslo

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety